Podgrzewacze CWU – idealne do Twojego domu!

Jeśli posiadasz jednofunkcyjny kocioł gazowy to podgrzewacze CWU doskonale sprawdzą się w Twoim domu. Wybierz odpowiedni i już nigdy nie martw się zimną wodą w swoim kranie! Jakie na funkcje i pojemność oraz dlaczego warto postawić właśnie na gaz?

Gaz jest zdecydowanie wygodniejszy niż węgiel

Podgrzewacze CWUmożna bez problemu zamontować w tych domach, w którym wykorzystano ogrzewanie gazowe. To dobre rozwiązanie dla tych nieruchomości, które są podpięte do sieci, ponieważ to sprawia, że urządzenia są właściwie bezobsługowe. Warto postawić na gaz, ponieważ nie brudzi, nie wymaga czyszczenia pieca, a także przechowywania dużych ilości węgla. Podgrzewacz jest zaś świetnym dodatkiem, który zwiększy funkcjonalność kotła i sprawi, że nie będziesz musiał przejmować się zimną wodą w kranach. To wszystko sprawia, że to świetny wybór dla osób, które cenią sobie swój czas, wygodę oraz prostotę.

Jaką pojemność może mieć podgrzewacz CWU?

Gdy wybierasz podgrzewacz, bardzo ważne jest to, jaką ma on pojemność. Sprawdź, ile litrów wody zużywa Twoja rodzina. Liczba ta będzie zależna m.in. od ilości osób w domu oraz Waszych zwyczajów, dotyczących częstotliwości brania pryszniców czy mycia naczyń. Na przykład, korzystanie ze zmywarki pozwala na zaoszczędzenie wody. Następnie będziesz mógł wybrać odpowiedni model dla siebie. Podgrzewacz może mieścić nawet ponad 500 litrów! Taka ilość nie będzie jednak zazwyczaj potrzebna i większość rodzin decyduje się na mniejsze pojemności, np. 120-250 l.

Nie oszczędzaj na centralnym ogrzewaniu

Jeśli dopiero zaczynasz remont, nie zapominaj o tym, by nie oszczędzać na sprzęcie, który planujesz kupić. Oczywiście nie warto przepłacać, ale szukanie okazji w tym przypadku to nie zawsze jest dobry pomysł. Jeśli przypadkiem kupisz nieodpowiedni model, bądź np. podgrzewacz ze zbyt małą pojemnością, może okazać się to bardzo uciążliwe i ostatecznie pochłonąć więcej pieniędzy, jeśli konieczna okaże się wymiana. Dlatego rozsądnie wybierz cały sprzęt i przygotuj się na związane z tym wydatki.