Jaki kocioł jednofunkcyjny wybrać, by być zadowolonym?

Kocioł jednofunkcyjny doskonale sprawdzi się w wielu domach. Kiedy warto na niego postawić? To wygodny sposób, aby ogrzewać dom i nie musieć się tym przejmować. Wybierz odpowiedni model dla siebie już teraz i bądź zadowolony przez długie lata.

Kocioł jednofunkcyjny – co to takiego?

Kocioł jednofunkcyjny to urządzenie zasilane gazem, które pełni rolę ogrzewania domu. Podgrzewa on wodę, która znajduje się w grzejnikach i w ten sposób sprawia, że w budynku robi się cieplej. Działa więc podobnie, jak piec węglowy albo elektryczny, jednak korzysta z innego źródła zasilania. Wydziela przy tym stosunkowo niewiele zanieczyszczeń. Warto dodać, że podobne urządzenie może jednocześnie podgrzewać wodę, z której korzystasz w kuchni lub łazience. Taki kocioł nazywa się dwufunkcyjnym i zwykle jest nieco droższy.

Jaki kocioł jednofunkcyjny kupić do domu?

Jeśli zastanawiasz się nad tym,jaki kocioł jednofunkcyjny wybrać, warto pomyśleć nad kilkoma ich rodzajami. Przede wszystkim możesz postawić na w pełni zautomatyzowany model, który ograniczy ilość pracy, jaką będziesz musiał mu poświęcić. Ponadto zastanów się nad tym, czy ma on posiadać dodatkowy podgrzewacz, który będzie wspierał Twój brojler, jeśli chodzi o podgrzewanie wody. Ponadto, jeśli cenisz ekologię i zależy Ci na tym, by urządzenie zużywało jak najmniejsze ilości gazu, ważne jest to, aby wybrać model kondensacyjny. Dzięki niemu całe powietrze jest wykorzystywane, a nie ucieka w komin, co pozwoli Ci zaoszczędzić ok. 30% gazu.

Kiedy postawić na ogrzewanie gazowe?

Ogrzewanie gazowe jest przede wszystkim bardzo wygodne. Warto na nie postawić szczególnie wtedy, gdy Twój dom jest podłączony do sieci. Niestety, regularne kupowanie butli gazowych może być w tym przypadku dość uciążliwe. Jednak, jeśli ta sprawa jest już załatwiona to coś, w co naprawdę warto zainwestować. Takiej wygody, jak kocioł gazowy, nigdy nie poczujesz, gdy będziesz korzystał na co dzień z ogrzewania węglowego. Dlatego to musisz sprawdzić!