Podgrzewacz CWU – to koniec z zimną wodą w domu!

W Twoim domu często brakuje ciepłej wody i masz już tego dosyć? Podgrzewacz CWU może szybko rozwiązać ten problem. Dołączysz go do swojego pieca gazowego i będziesz mógł cieszyć się przyjemnie ciepłą wodą w kuchni i łazience przez cały rok. Jakie są jego zalety i jak działa?

Czym takim jest podgrzewacz CWU?

Podgrzewacz CWU to stojące urządzenie, które można podpiąć do kotłów wiszących. Sprawdzi się więc w sytuacji, kiedy posiadasz jednofunkcyjny piec gazowy, którego funkcję chcesz rozszerzyć. Takie urządzenia mają zwykle wbudowane np. wężownicę grzejną oraz ochronną anodę magnezową, a dzięki odpowiedniej termoizolacji woda na długo pozostaje ciepła, co pozwoli Ci zaoszczędzić. Co ważne, możesz dopasować urządzenie do swoich własnych potrzeb, wybierając odpowiedni litraż. Im więcej osób mieszka na stałe w domu, tym większy powinien on być. Najczęściej można znaleźć takie, które mają pomiędzy 120-160 l.

Jakie są inne cechy podgrzewacza?

Tego typu urządzenia występują zwykle w kolorze białym. Mają zawory spustowe, a także termometr. Dzięki niemu będziesz mógł kontrolować temperaturę wewnątrz, co pozwoli Ci na uzyskanie idealnie ciepłej wody. To sprawia, że urządzenia tego typu są praktycznie bezobsługowe, a co za tym idzie, nie będziesz musiał poświęcać zbyt wiele czasu na zajmowaniu się nimi. W swoim własnym domu poczujesz się tak, jakbyś miał dostęp do miejskiej wody i ogrzewania, mimo że możesz mieszkać w znacznym oddaleniu od większych miejscowości.

Postaw na ogrzewanie gazowe już dziś

Ogrzewanie gazowe jest niezwykle komfortowe i na dodatek pozwala na zainstalowanie dodatkowych urządzeń, które będą podgrzewać wodę znajdującą się w Twojej kuchni lub łazience. Dlatego warto wybrać właśnie je! Ponadto jest bardziej ekologiczne niż węglowe, ponieważ wytwarza mniejszą ilość zanieczyszczeń. Zainstaluj je wraz z podgrzewaczem CWU. Dzięki temu przez długie lata nie będziesz musiał nawet myśleć o czyszczeniu pieca czy konieczności zakupu węgla.