Piece gazowe dwufunkcyjne – jak działają i czy się sprawdzają?

Piece gazowe dwufunkcyjne to dobra alternatywa do pieców węglowych. Dlaczego warto postawić właśnie na nie? Sprawdź, jak działają i czy będą dobre akurat dla Ciebie! Takie kotły mogą zmienić Twoje podejście do centralnego ogrzewania i sprawić, że nie będziesz musiał dłużej przejmować się tym aspektem.

Czemu piece gazowe dwufunkcyjne są lepsze od węgla?

Piece gazowe dwufunkcyjne sprawdzają się lepiej niż węgiel na bardzo wielu płaszczyznach. Przede wszystkim emitują do środowiska mniejsze ilości szkodliwych gazów, co jest niezmiernie ważne przez względy ekologiczne. To jednak nie wszystko! Są one po prostu zdecydowanie wygodniejsze. Jeśli masz na swojej działce podłączenie do gazu, korzystanie z nich będzie po prostu łatwe. Nie będziesz musiał martwić się więcej o zakup węgla i o to, gdzie go przetrzymywać. Kolejny aspekt to higiena. Nawet jeśli gaz będziesz trzymał w butli to i tak jest on czystszy, a tego typu piece nie wymagają cotygodniowego czyszczenia.

Piece gazowe dwufunkcyjne to więcej niż jedno urządzenie?

Warto zwrócić uwagę, że tego typu forma ogrzewania to prawdziwe 2w1. Dzięki niemu nie będziesz musiał martwić się o to, czy Twoja woda w kuchni czy łazience będzie zawsze przyjemnie ciepła i czy będziesz miał gdzie się wykąpać. To pozwoli Ci również na zaoszczędzeniu miejsca i pieniędzy, bo wszystkim po prostu zajmie się jedno urządzenie, które będziesz mógł zainstalować na przykład na tyłach domu. Będzie niemal niewidoczne, ciche i bezproblemowe.

Czy można oszczędzać na takim ogrzewaniu?

Tak! Jeśli wybierzesz piec kondensacyjny, zaoszczędzisz ok. 30% gazu w stosunku do zwyczajnych pieców. Ich konstrukcja pozwala na pełne wykorzystanie wytworzonej energii, dlatego jest coraz częściej wykorzystywana. Nie zapominaj, że będziesz mógł zaoszczędzić również poprzez odpowiednią izolację cieplną domu, np. wykonana z pomocą wełny albo styropianu.

Piece gazowe dwufunkcyjne to jest coś, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę, jeśli właśnie planujesz remont. Pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze i będą po prostu niezwykle wygodne.